Uzun zamandır aklımda olan bir işe başladım. Çıktığım turlarda dolaştığım bölgeleri daha iyi tanımamı sağlayacak ara yollar ve kondüsyonları ile ilgili bilgi eksikliği hissediyorum. En azından yaşadığım bölgede bu eksikliği gidermek için neredeyse her gün geçtiğim yolları wikiloc ile işaretlemeye karar verdim.

Eminim her ilde, ilçede bir motorcu vardır. Belki bu veri tabanı başkalarına da ön ayak olur. Dilerseniz rotalarınızı burada da paylaşırım. Benim ki biraz “herkes evinin önünü süpürse her yer pırıl pırıl olur” mottosu.

Bu iş için epey program araştırıp yaygın olarak kullanılan “wikiloc” veri tabanının kullanmanın en doğru yol olduğuna karar verdim. Cep telefonuna yüklenen basit bir uygulama ile işaretlemeler yapmak mümkün. Wikiloc kullanımı ile ilgili yazıma da yakında buradan ulaşabilirsiniz.

Rotalarımı kategorize etmek için her birini numaralandırmaya, kesişen veya kendi içerisinde alternatif olan yolları bu numaraları ile yazılara eklemeye karar verdim. Belli kriteleri göz önüne alarak bilgilendirme yapmaya çalışacağım. Olympos merkezli yaklaşık 100 kilometre yarı çapında bir alanı işaretlemeyi ön görüyorum. Belki bu alanı daha da arttırırım yada başka merkez noktalardan gelen paylaşımları eklerim. Yine de yol ve bölge ile ilgili istediğiniz her türlü soru ve yardım için mail adresimden yada Facebook üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

Farklı yerleri işaretledikçe ayrıntılarını yeni yazılar olarak siteye ekleyeceğim. Tüm listeye de bu sayfadan ulaşabileceksiniz. Bu şekilde umarım bu liste uzayıp gidecek.

Yolları kullanırken özellikle yazıların tarihlerini (güncelliklerini) ve mevsim özelliklerini göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Umarım faydalı olur.

Wikiloc hesabıma buradan erişebilirsiniz.

N.01 Olympos – Adrasan (Yangın Emniyet Yolu) 23/04/2017
16.11 kilometersModerate
near Olympos, Antalya (Türkiye)

01

N.02 Adrasan – Olympos (Anayol) 23/04/2017
14.45 kilometersEasy
near Adrasan, Antalya (Türkiye)

02

N.03 Olympos – Yazır – Kumluca
26.54 kilometersEasy
near Olympos, Antalya (Türkiye)


No.09 Kumluca – Altınyaka – Antalya
81.3 kilometers – Moderate
near Olympos, Antalya (Türkiye)


Aklına takılan ne varsa yazabilirsin. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.