WiFi Map

Programı ben yapmadım, ama bir program yapabilsem herhalde Wifi Map gibi bir program yapmak isterdim. Benim ilk on uygulama listeme kesin girer. Uygulama bir ağa bağlanan kullanıcılarının paylaştığı wifi şifrelerini bir veri tabanında toplayarak, dilerseniz konumunuza göre sizinle paylaşıyor. Bağlan diyorsun, hop bağlanıyor.

Wifi Map’in listesi sürekli güncel, test ettim. Özellikle yurtdışında çok işe yarıyor. Rooming (sanırım karşılığı hücresel veri) kullanmadan, ücret ödemeden internete bağlanıyorsunuz.

Wifi Map’in güzel yanlarından biri, önceden internet bağlantınız olduğunda istediğiniz yerlerin listelerini indirip, (off-line diyebiliriz) daha sonra kullanabiliyor olması. Benim gibi seyahat rotanız belliyse Atina, Parga, Budva, Dubrovnik… ülke ülke, şehir şehir listeleri indirip daha sonra kullanabiliyorsunuz. Telefonunuzun GPS’ini kullanarak konumunuzu belirliyor ve civarınızdaki tüm kayıtlı wifi bağlantılarını, yakınlığını metre olarak belirterek sizinle paylaşıyor. Hatta son güncel şifrelerinin yanı sıra daha eski şifreleri de gösteriyor. Bazı ağlar bazen şifre değiştirirken eski şifrelerine dönebiliyor, denemekten ne çıkar.

Programda şifre paylaşma opsiyonu da var. Listeyi büyütmek ve güncel tutmak için sizlerinde paylaşmasını öneririm. Zaten program üzerinde bu işi otomatik olarak yapmak isterseniz diye bir ayar var.

Bu işi yapan Wifi Map’den başka programlar da var tabi. Bu benim en beğendiğim. Burada bulamadığınız şifreleri belki diğerlerinde bulabilirsiniz.

Güle güle kullanın.

     
Google Play Store 4,3  toplam 283.139 oy
Uygulamanın kendi tanıtım metni

ABD, Kanada, Meksika, Brezilya … Amerika, Avrupa, Asya, Rusya ve BDT, Orta Doğu, Okyanusya – BÜTÜN DÜNYA cebinizde!

ÖZELLİKLER:
– Dünyanın dört bir yanında WiFi noktaları
– İpuçları ve ŞİFRELERİ ile WiFi noktaları
– Akıllı kafe, otel, şehir ve ülke ARAMA
– HARİTA navigasyon
– GEÇERLİ KONUMUNUZU çevrimdışı tanımlama
– Gerçek zamanlı müşteri DESTEĞİ

ŞU ANDA WI-FI’YE Mİ İHTİYACINIZ VAR?
1. WiFi Haritasını başlatın
2. Uygulama, şifreleri ile birlikte en yakın WiFi noktalarını gösterir
3. Bu kadar! Artık WiFi bağlantınız var 😉

ÇEVRİMİÇİ KALMAK KOLAY:
1) Gittiğiniz şehri bulun
2) Haritayı görüntüleyin ve kaydırın
3) Hepsi bu! Artık uygulama orada İnternet olmadan çalışabilir.

Aklına takılan ne varsa yazabilirsin. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.