Aslında burada kim olduğumu anlatmam gerekiyor ama özellikle bu sitede önemli olan benim kim olduğum değil. İsmimin, nerede doğduğumun pek bir önemi yok. Hatta itiraf edeyim, yazdıklarımın pek çoğu da sizin için değil, kendim için.

Bu dünyada epey zaman geçirdim, yaşantımda pek sıradan sayılmaz. Pek çok hobim oldu. Hala devam eden, ya da sıkılıp vazgeçtiklerim. Gezdiğim yerler, gördüklerim, kullandığım alet, edevat, yediklerim, içtiklerim… Tüm bunlar zaman geçtikçe siliniyor aklımdan. İşte o zaman açıp okuyorum yazdıklarımı, o an hissettiklerimi hatırlıyorum. Bir bakıma online günlük, bir not defteri burası. Çekip kenara atılan fotoğraflar gibi değil.

Vakit çok hızlı geçiyor yapmak istediklerinizi ertelemeyin. Ben elimden geleni yapıyorum, son gün gelip çattığında en azından denemedim demem!

28.Ağustos.2106

4 comments

 1. merhaba
  396lm garmin zumo cihazım var..
  telefonuma smartphone link programı yükledim….
  fakat ı phone telefonla haritadan konum paylaşıp navigasyona atamıyorum…konumu paylaş derken smart programını ı phone 8 telefon görmüyor…
  fakat diğer arkadaşımda android telefon var…onunkinde bu işlemn olabiliyor…
  bilginiz var mı acaba?

  1. Merhaba, ne yazık ki ben de android işletim sistemli bir telefon kullanıyorum. Fakat bir kurban bulup deneyeyim, en azından cihazın modelinden mi kaynaklanıyor bunu anlamış oluruz. En kısa zamanda buraya mesaj olarak yazarım…

 2. merhaba ben hüseyin samim kara .mersinde yaşıyorum süper tenere kullanıcısıyım . yurt dışına giden arkadaşım vasıtası ile Garmin navigasyon almaya karar verdim araştırırken bana çok yararı olan yazınızı okudum. bu konuda size bir kaç sorum olacak ,
  …396 lmts ile 595 lm arasında ekran boyutu dışında fark var mı? (arada yaklaşık 200 euro fark var)
  …bizim gümrükte vergi sorunu oluyor mu?
  …avrupada satılan tüm garmin 396 , 395 ve 595 cihazlar türkçe destek veriyor mu?
  yardımlarınız için teşekkürler. selamlar

  1. Merhaba Hüseyin Bey, öncelikle geç gelen cevabım için kusura bakmayın biraz yoğun bir dönem geçiriyorum.

   Şimdi size teknik konularla ilgili Garmin Navigasyon cihazlarının karşılaştırmasını bir bir tabloda yan yana yapan bir sitenin linkini göndereceğim. Her anlamda işe yarar bilgiler var. Hem başkaları da faydalanır belki.

   http://www.gpscentral.ca/products/garmin/zumoseriescomparison.html

   Yeni cihaz her zaman iyileştirme demek bence. Fakat bu cihazı 595’in değil, 395’in üst modeli olarak görmek lazım sanırım. Ben en büyük farklılıklardan birinin dahili wi-fi olduğunu görüyorum. Bunun dışında ekran boyutunun navigasyonda, özellikle motor kullanırken çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Evet 200 euro az bir rakam değil ama cep telefonunuzun ekranı ile bir kıyaslayın derim. Yok ben sesli yönlendirmeleri de takip ederim intercomdan derseniz o ayrı…

   Yurtdışından gelen birinin getirmesinde hiçbir sorun yok. Yine de ambalajını “açması” iyi olur. Hatta kendi ismine alacaksa ve Türk vatandaşıysa Tax-Free’den de faydalanabilirsiniz.

   Benim Almanya’dan aldığım cihaz Türkçe destek veriyor. Daha önce kullandığım marine cihazlarda da her zaman ondan fazla dil desteği olduğunu gördüm. Genellikle büyük Mediamarktlar’da bir tane teşhir cihazı oluyor emin olmak için almadan test şansı olacaktır.

   Umarım aklınıza takılan bazı şeyleri cevaplayabilmişimdir.

   Görüşmek üzere.

Aklına takılan ne varsa yazabilirsin. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.